Datum a čas
24.3.2019
15:00 - 23:00

Místo konání
Kampus Hybernská 4

Kategorie


Filip by letos oslavil dvacetiny. Jenže nechtěl žít jako gay v homofobní společnosti a ve svých 14 letech spáchal sebevraždu. V reakci na jeho tragickou smrt vznikla poradna Sbarvouven.cz.

U příležitosti Filipových nedožitých 20. narozenin se koná pořádná party. Má být příležitostí potkat se a společně pobavit pro všechny, kdo to mají podobně jako on trochu jinak. Akce je určena především mladým queer lidem ve věku 15 – 23 let.

Filip se takové akce nemohl nikdy zúčastnit, ale rozhodně by si ji byl strašně moc užil!

V neděli 24. března je od 15 hodin v Kampusu Hybernská 4 v Praze 1 na programu hudba, filmy, výstava, výtvarný workshop.

Na hudební stagi vystoupí Noisy Pots, kteří kombinují hrnce a plechovky posbírané v kuchyni s elektronickými samply a vokály. Představí se také zpěvačka a tanečnice street dance Pam Rabbit, která vloni vystupovala jako vokalistka Mikolase Josefa na Eurovizi. Uvidíte taky Matta Parduse, nejkrásnějšího účastníka soutěže Superstar, který se věnuje r´n´b, dance music a popu. Eva Gadhof minulé léto vydala singl Angel a k němu videoklip, v němž vystupuje se svou přítelkyní. Eva je bývalou klientkou Sbarvouven.cz, jíž jsme pomohli najít svou další cestu ke spokojenosti a úspěchu. DayDreams je kapela Filipova bratrance, která do Prahy přijede zahrát na pro vzpomínku a na podporu rozmanitého světa.

Ve filmovém sále můžete vidět americký biják Já, Simon, který vznikl podle stejnojmenné knihy Becky Albertalli. Několik krátkých filmů vybral queer filmový festival Mezipatra. Pět kraťasů představí také kolekce #FiveFilms4Freedom, které v těchto dnech na podporu LGBT lidí zveřejnil British Council.

Queer & Trans Teens připravili workshop Art for Queer Teens. Do procesu tvoření se může zapojit kdokoli, předchozí výtvarná zkušenost ani talent není potřeba. Každý si najdete cestu jak přispět.

Vstupenky v ceně 100 Kč budou v prodeji na místě.

Web: www.praguepride.cz/filip20

FB: https://www.facebook.com/events/428909044547038/

Děkujeme partnerům: Hybernská 4, Queer filmový festival Mezipatra, British Council, Trans*parent, Queer & Trans Youth

 

0
Prague PrideFilip by letos oslavil dvacetiny. Jenže nechtěl žít jako gay v homofobní společnosti a ve svých 14 letech spáchal sebevraždu. V reakci na jeho tragickou smrt vznikla poradna Sbarvouven.cz. U příležitosti Filipových nedožitých 20. narozenin se koná pořádná party. Má být příležitostí potkat se a společně pobavit pro všechny, kdo to...