Datum a čas
2.9.2017
14:00 - 19:00

Kategorie


Myšlenka tohoto projektu se zrodila na půdě Západočeské univerzity v rámci točení dokumentárního snímku o LGBTQ ‘komunitě’ v Plzni. Nicméně v průběhu jsme si uvědomili, že zázemí pro LGBTQ ‘komunitu’ v Plzni není. A tak jsme se rozhodli, že uspořádáme pride pochod, který by plzeňskou veřejnost vytrhl z její všední každodennosti a ukázal jí také jinou stránku, jež je její neoddělitelnou součástí.
Město Plzeň bylo zvoleno evropským městem kultury roku 2015, nicméně možnost kulturního vyžití pro ‘členy LGBTQ komunity’ je pouze jedna, a to v tamějším večerním klubu, jež je v Plzni klubem jediným. Na místě je tedy otázka, zda je to proto, že sexuální orientace nehraje v Plzni žádnou významnou roli, a neheterosexuálové jsou tak společností vnímáni bez veškerých předsudků a žitých stereotypů, nebo zda je tomu naopak.
Zpočátku jsme se obávali odporu ze strany města, ale ukázalo se, že naše obavy byly zbytečné. Během pár dní jsme získali uřední potvrzení a mohli jsme se tak pustit do další části organizace, kterou bylo reklamní zaštítění a propagace. Ani při tomto bodu nenastaly žádné větší potíže. Pilsen pride je podpořen ze strany organizací, jako jsou: Prague Pride, HateFree, Freedom, Jsme fér, S barvou ven, Aktuality LGBT+  a další… Touto formou bychom chtěli opět poděkovat všem, kteří přijali náš záměr s nadšením a podpořili jej. Máme z toho velikou radost a moc to pro nás znamená. Co se týká případných odpůrců, tak také těm patří náš dík. Ukazují nám, že jsou takovéto akce stále potřeba.
Protože prvotní myšlenka vznikla pro točení dokumentárního snímku, tak průběh organizace a samotný Pilsen Pride je a bude dokumentován, a to jak jeho byrokratické, tak také společenské dopady. Jak celá akce dopadne a jestli se spoleně v Plzni sejdeme také příští rok záleží nyní především na vás. A tak neváhejte a přijďte nás 2.9. do Plzně podpořit, těšíme se!
2+
Pilsen PrideMyšlenka tohoto projektu se zrodila na půdě Západočeské univerzity v rámci točení dokumentárního snímku o LGBTQ 'komunitě' v Plzni. Nicméně v průběhu jsme si uvědomili, že zázemí pro LGBTQ 'komunitu' v Plzni není. A tak jsme se rozhodli, že uspořádáme pride pochod, který by plzeňskou veřejnost vytrhl z její...