Datum a čas
1.9.2018 - 2.9.2018
Celý den

Místo konání
Hrad Houska

Kategorie


Tak dnes jsem vymyslela další akci – komu byly “paranormální díry” v Jihlavském podzemí málo, tak seberte odvahu na vyšší level – je tu další CHANGE výzva! 🙂

Noční prohlídka hradu Houska, o kterém se traduje, že je zde vstup do pekla 😉

Čas noční prohlídky si budeme moci vybrat samy a zda to bude ve 20.00 nebo ve 22.00 hodin večer záleží jen na nás a naší odvaze 😉 – a ubytování mám v plánu poblíž hradu – pronajmout si opět celý hotel jen pro naší skupinu. Doprava tam i zpět pohodlně opět soukromým busem, návštěva malého překvápka, pak nějaký krátký výlet a v noci na hrad a druhý den při cestě do Prahy plánuji opět exkurzi – tentokrát pivovar Dětenice a pak oběd v jejich středověké krčmě (nápad Míši) 😉

Odjezd z Prahy by byl asi opět kolem 10.00 hod. a návrat opět kolem 18.00 hod. Cenově by akce na osobu vyšla s dopravou, ubytováním a vstupy na plus mínus 1600,- Kč (tedy dle zvolení ubytka – když by některá chtěla být na pokoji sama, tak by se samozřejmě cena zvýšila). K dispozici by byly dvojlůžkové pokoje, pak dva třílůžkové a dva čtyřlůžkové.

Termín zvažuji dle možnosti ubytování – buď 1.9. – 2.9. nebo 13. – 14.10.2018 (sobota – neděle s tím, že v říjnu je ubytko levnější a jít se 13. podívat do pekla by bylo možná “stylovější”… 😉 ) – takže budu zjišťovat, komu by se co hodilo víc.

TAK NAKONEC VYHRÁL TERMÍN 1.9.-2.9.2018 🙂

Jinak pan kastelán mi odpověděl: “Podívat se budete moci všude, třeba i pod nádvoří do dvou skalních sklepů. A jestli budete chtít, a on s tím bude souhlasit, probudím i tříhlavého Cerbera.” 😉 

Web hradu k prohlédnutí zde: https://www.hradhouska.cz/index.php?p=uvod

Web krčmy a pivovaru zde: http://www.krcmadetenice.cz/stredoveka-krcma/

Výtah z článku: “Díra do pekel, či přestup do jiné dimenze?” – Aleš Česal, Milan Doležal, časopis Fantastická fakta 9/97 :

“Traduje se, že hrad Houska by měl být starší než hrad Bezděz, který patří mezi naše nejstarší dochované hrady vůbec. 
První otázkou, která se nabízí, je, proč byl vůbec hrad Houska postaven. Podle autorů článku Houska stojí v místě, které nemá ze strategického hlediska žádný význam. Nestojí poblíž žádné zemské stezky, nebyl hradem královským, neplnil ani funkci hraničního hradu, byl postaven v naprosto pusté krajině bez dostupného zdroje vody. Neexistuje žádný důvod, proč by měl být tento hrad zbudován. 
Velmi zajímavý je i po architektonické stránce. Podle redaktorů je celý obranný systém zaměřený proti “vnitřnímu nepříteli”. Snad se zde střežilo “něco”, co se nesmělo dostat ven. 
Podle legendy byl hrad zbudován na skále, ve které vedla průrva až do pekla. Peklem můžeme rozumět v podstatě cokoli. Právě nad touto průrvou má stát hradní kaple. 
Traduje se také, že v podzemí hradu je množství podzemních chodeb a prostor, v nichž mají být pohřbeny “jisté věci” a kostry “nelidí”. Místo, kudy bylo možno do těchto chodeb vstoupit mělo být označeno nad dnes již neexistující hradní bránou. 
Je možné,že ještě předtím, než byl hrad Houska postaven, bylo toto místo natolik zvláštní, že připoutalo pozornost tehdejší vládnoucí třídy. Snad zde i existoval nebo existuje přestup do jiného světa, jehož obyvatelé mohou být od nás natolik odlišní, že splňovali představu o obyvatelích pekel. Autoři se tedy ptají: “Co to bylo za nebezpečí, které zřejmě ohrožovalo samotné základy feudálního státu, byl-li právě proti tomuto nebezpečí zbudován takový hradní komplex?” 

Postava v mnišské kápi 
Podle jiné legendy se na Housce a v jejím okolí zjevuje postava v černé mnišské kápi, která nemá obličej a sleduje opovážlivce, kteří by chtěli Housku navštívit v noci nebo zde dokonce přenocovat. 

Přijeďte si udělat vlastní názor na záhady, které náš hrad obklopují.”

Další odkaz na další zajímavý článek zde:

 http://lideazeme.reflex.cz/clanek/noc-na-hrade-houska

8+
Zdenka CHANGETak dnes jsem vymyslela další akci - komu byly 'paranormální díry' v Jihlavském podzemí málo, tak seberte odvahu na vyšší level - je tu další CHANGE výzva! 🙂 Noční prohlídka hradu Houska, o kterém se traduje, že je zde vstup do pekla 😉 Čas noční prohlídky si budeme moci vybrat samy...